Add to Calendar
Date Teams/Event Time Score Links
 
September
Sat. 14 at Defiance * Final W, 9-0
Sun. 15 Oakland City Final W, 6-3
Sun. 22 Transylvania * Final L, 6-3
Wed. 25 at Franklin * Final W, 5-4
Sat. 28 at Manchester * Final W, 7-2
 
October
Wed. 2 Earlham * Final W, 9-0
Sat. 5 vs. Hanover * @ Indianapolis, IN Final L, 5-4
Wed. 9 Anderson * Final W, 6-3
Sat. 12 Brescia Final W, 7-2
Sun. 13 at Mt. St. Joseph * Final W, 8-1
Sat. 19 vs. Franklin @ Indianapolis, IN Final W, 5-0
  HCAC Tournament Semifinal
Sun. 20 vs. Hanover @ Indianapolis, IN Final L, 5-1
  HCAC Tournament Championship
 
March
Sun. 30 Hanover Final L, 7-2
 
April
Sun. 6 Franklin Final L, 6-3
 
September
Sat. 13 Hanover * Final L, 6-3
Sun. 14 vs. Trine @ Angola Middle School Final W, 5-4
  vs. Olivet @ Angola Middle School Final W, 6-3
Sat. 20 at Mt. St. Joseph * Final W, 9-0
Sat. 27 Defiance * Final W, 9-0
 
October
Sat. 4 at Earlham * Final W, 9-0
Sun. 5 Franklin * Final W, 9-0
Fri. 10 at Anderson * Final W, 7-2
Sat. 11 at Transylvania * Final W, 8-1
Sun. 12 Manchester * Final W, 8-1
Sat. 18 vs. Franklin @ West Indy Racquet Club Final W, 5-2
  HCAC Tournament Semifinal
Sun. 19 vs. Hanover @ West Indy Racquet Club Final L, 5-2
  HCAC Tournament Championship
 
March
Sat. 14 at Franklin Final L, 5-2
Sat. 21 at Principia Final W, 6-3
 
September
Sat. 5 at Oakland City Final W, 9-0
  vs. Ind.-Southeast @ Oakland City, Ind. Final L, 9-0
Sat. 12 at Hanover * Final L, 8-1
Sun. 13 at Franklin * Final L, 8-1
Sat. 19 Mt. St. Joseph * Final W, 9-0
Sun. 20 at Manchester * Final W, 8-1
Wed. 23 Anderson * Final L, 5-4
Sat. 26 at Defiance * Final W, 8-1
 
October
Sat. 3 Earlham * Final W, 9-0
Sat. 10 Transylvania * Final W, 5-4
Fri. 16 vs. Transylvania @ West Indy Racquet Club Final W, 5-3
  HCAC Tournament Opening Round
Sat. 17 vs. Hanover @ West Indy Racquet Club Final L, 5-1
  HCAC Tournament Semifinal
 
February
Mon. 29 vs. Otterbein @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final L, 9-0
  vs. Augustana (IL) @ Kissimmee, Fla. (Star Island Resort) Final L, 9-0
 
March
Tue. 1 vs. Seton Hill @ Orlando, Fla. (Sanlando Park) Final L, 9-0
Wed. 2 vs. Wartburg @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final L, 6-3
  vs. St. Vincent @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final W, 8-1
 
September
Sat. 3 Oakland City Final W, 9-0
Sat. 10 at Transylvania * Final W, 9-0
  Spindletop Hall
Wed. 14 Franklin * Final W, 8-1
Sun. 18 Hanover * Final L, 6-3
Sat. 24 at Mt. St. Joseph * Final W, 8-1
 
October
Sat. 1 Defiance * Final W, 9-0
  20th Anniversary Celebration
  Indiana-East Final W, 5-3
Sun. 2 Manchester * Final W, 6-3
Thu. 6 at Anderson * Final W, 6-3
Fri. 7 at Ohio Wesleyan Final L, 7-2
Sat. 8 at Earlham * Final W, 9-0
Sun. 9 Ky. Wesleyan Final W, 7-2
Sat. 15 vs. Franklin % @ West Indy Racquet Club Final W, 5-2
  HCAC Tournament Semifinal
Sun. 16 vs. Hanover % @ West Indy Racquet Club Final W, 5-4
  HCAC Tournament Championship Match
 
February
Sat. 4 at Principia Final W, 5-4
 
April
Sun. 23 at Franklin Final W, 5-4
Tue. 25 at DePauw Final L, 9-0
 
May
Fri. 12 vs. Methodist % @ Sewanee, Tenn. Final L, 5-0
  NCAA Division III Tournament - Round 1
 
September
Sun. 3 vs. DePauw Singles/Doubles Invitational @ Greencastle, Ind. 8:00 AM EDT
Sat. 9 at Defiance * Final W, 9-0
Sat. 16 Illinois Tech Final W, 5-4
Sun. 17 Oakland City Final W, 7-2
Wed. 20 at Franklin * Final L, 6-3
Sat. 23 at Hanover * Final L, 6-3
Sun. 24 Transylvania * Final W, 7-2
 
October
Sun. 1 Millikin Final W, 7-2
Sat. 7 Mt. St. Joseph * Final W, 8-1
  Homecoming Game
Thu. 12 at Manchester * Final W, 6-3
Fri. 13 at Indiana-East Final W, 6-3
Sat. 14 Earlham * Final W, 9-0
Fri. 20 vs. Earlham % @ West Indy Racquet Club - Indianapolis, Ind. Final W, 5-0
  HCAC Tournament Quarterfinal
Sat. 21 vs. Franklin % @ West Indy Racquet Club - Indianapolis, Ind. Final L, 5-2
  HCAC Tournament Semifinal
 
February
Sat. 17 vs. Principia @ Wabash Valley Tennis Center Final W, 9-0
Sat. 24 at Oglethorpe Final L, 8-1
Mon. 26 vs. Davenport @ USTA National Tennis Center Final L, 6-3
Tue. 27 vs. Augustana (IL) @ USTA National Tennis Center Final L, 8-1
  vs. Adrian @ USTA National Tennis Center Final L, 5-4
Wed. 28 vs. Concordia-M'head @ Orlando, Fla. Final L, 7-2
  USTA National Tennis Center
 
September
Sun. 2 at DePauw Invitational 8:30 AM EDT
Sat. 15 Defiance * Final W, 9-0
Sun. 16 at Earlham * Final W, 8-1
Wed. 19 at Mt. St. Joseph * Final W, 6-3
Sat. 22 at Transylvania * Final L, 7-2
  Spindletop Court, Georgetown, Ky.
Sat. 29 Manchester * Final W, 9-0
 
October
Sat. 6 Hanover * Final L, 6-3
Sun. 7 Franklin * Final L, 6-3
Wed. 10 at Millikin Final L, 5-4
Thu. 11 at Anderson * Final L, 5-4
Fri. 12 vs. Judson (IL) @ South Bend (IN) Racquet Club Final L, 7-2
  vs. St. Mary's (Ind.) @ South Bend (IN) Racquet Club Final L, 5-4
Fri. 19 vs. Anderson % @ West Indy Racquet Club Final W, 5-0
  HCAC Tournament Opening Round
Sat. 20 vs. Hanover % @ West Indy Racquet Club Final L, 5-2
  HCAC Tournament Semifinal
* Conference
% Post season
Bold team: Home event